Dla dietetyków i naturoterapeutów

"W swojej pracy opieram się na TMC (Tradycyjnej Medycynie Chińskiej); stosuję zioła, akupunkturę, wspomagam się również homeopatią i aromaterapią. 

STRD pomaga mi zobaczyć u pacjentów problemy somatyczne związane z czynnikiem psychogennym. (...) Ułatwia mi to w precyzyjny dobór kuracji m.in. kierunku równoważenia emocji i suplementacji (...) 

TMC nie dopracowała się powiązań pomiędzy poziomem psychoemocjonalnym, a somatyką - wpływem przeżyć, traum na fizyczny poziom tkanek. Diagnostyka STRD wypełnia tę lukę. Pozwalając mi precyzyjne zobaczyć, jak krąży i jak reguluje się energia w polu."

naturoterapeuta Jakub Dorosz
 


 

 

"Metoda STRD pozwala mi zobaczyć człowieka na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i biochemicznym. Takie wielopoziomowe traktowanie badanego daje mi pełen obraz. Wiem jaką zastosować dietę, suplementację oraz jakiej udzielić porady dotyczącej pracy nad stanem psycho-emocjonalnym. (...) Pacjent często nie zna przyczyny swojego złego samopoczucia; termografia pozwala mi ją znaleźć."

dietetyk Maria Skoczek

 


Zastosowanie diagnostyki STRD w dietetyce

Skaningowa diagnostyka termoregulacyjna STRD umożliwia ocenę energetyczną typów metabolicznych niezbędną do określenia terapii żywieniowej. Pomiary mogą być powtarzane wielokrotnie, korygując przez to postępowanie dietetyczne.

Dzięki diagnostyce STRD, otrzymujemy informacje o powtarzalnych zmianach energetycznych organizmu. Zamiany energii korespondują z szybkością metabolizmu na poziomie komórkowym narządowym, ale też i całego organizmu. 

Program interpretacyjny i STRD pozwala dietetykom określić typ metaboliczny, rodzaj zaburzeń energetycznych tzn. nadmiar lub niedobór energii całego organizmu jak i jego podsystemów, oraz wyznacza normy przemian energetycznych.

Dzięki programowi BAOBAB możemy natomiast dobrać produkty żywieniowe w zależności od zaburzeń energetycznych, oraz w bardzo prosty sposób monitorować zmiany kwasowości tkanek bez konieczności pobierania krwi. Pozwala dobrać również optymalne suplementy do korygowania w/w zaburzeń. Program pozwala na edycje produktów, suplementów oraz przepisów żywieniowych.

Jest doskonałych narzędziem dla wszystkich zajmujących się żywieniem w zdrowiu i chorobie.


Rzut z ekranu programu BAOBAB

Dobrane produkty, suplementy i przepisy wg. wyników skanu termoregulacyjnego, który pomógł ustalić typ metaboliczny pacjenta.